Jeśli posiadacie Państwo wady wzroku, takie jak dalekowzroczność, krótkowzroczność czy astygmatyzm to zabiegi w naszej klinice są rozwiązaniem na te przypadłości. Przeprowadzamy laserowe korygowanie rogówki oka metodą Lasik w Łodzi. Gwarantujemy wstępne profesjonalne badania oraz opiekę specjalistów podczas całego zabiegu.
Lasik – metoda na dalekowzroczność, krótkowzroczność i astygmatyzm
Wśród najczęściej spotykanych tzw. refrakcyjnych wad wzroku, związanych z nieprawidłowym kształtem rogówki oka, znajdują się m.in. krótkowzroczność, nadwzroczność (dalekowzroczność) i astygmatyzm. Problemy z wyraźnym widzeniem z daleka lub bliska, zamazane lub podwójne widzenie można skorygować laserowo. Jedną z metod jest Lasik. Jej istotą jest wykorzystanie fotoablacji. Polega ona na precyzyjnym usuwaniu kolejnych warstw rogówki o grubości od 0,5 do 1 mikrona. Jednocześnie modeluje się ją tak, aby wpadające promienie światła skupiały się dokładnie na siatkówce i gwarantowały ostry oraz wyraźny obraz. Ponieważ każde oko jest inne – wiązka laserowa jest dobierana indywidualnie. Wcześniej u pacjenta przeprowadzane jest dokładne badanie.
Lasik należy obecnie do najbardziej popularnych metod laserowej korekty dalekowzroczności, krótkowzroczności i astygmatyzmu. Jej wynalazcą był dr Jose Barraquero z Kolumbii. Skonstruował on mikrokeratom – narzędzie używane do wycinania płatków w rogówce i do zmiany jej kształtu.
Dzięki metodzie Lasik, którą wykorzystujemy również w naszej klinice w Łodzi, można skorygować:
- krótkowzroczność – od -0,75 do -8,0 dioptrii,
- dalekowzroczność – od +0,75 do +4,0 dioptrii,
- astygmatyzmu – do 4,0 dioptrii.
Jak wygląda zabieg wykonany metodą Lasik w Łodzi?
Sam zabieg wykonany w naszej klinice w Łodzi trwa zaledwie kilkanaście minut i przeprowadza się go w znieczuleniu miejscowym. Składa się z kilku etapów, a pierwszym jest mechaniczne wytworzenie – za pomocą mikrokeratonu – powierzchniowego płatka rogówki o grubości ok. 0,12 mm. To inaczej niezwykle precyzyjne, poziome nacięcie rogówki, dzięki któremu odsłonięte zostają jej głębsze warstwy. Podczas tego zabiegu pacjent przez moment (kilkanaście sekund) nic nie widzi operowanym okiem i może odczuwać charakterystyczny ucisk w jego okolicy. W kolejnym etapie głowica lasera wykonuje już samą „korektę” wady wzroku, czyli w zależności od tego, jaka ona jest – odpowiednio modeluje rogówkę. Trwa to od kilku do kilkudziesięciu sekund. Następnie odchylony płatek wraca do swojego pierwotnego położenia, a na oko zakładany jest opatrunek.
W dniu zabiegu nie można prowadzić samochodu, a w kolejnych – należy ograniczyć pracę przy komputerze. Przez tydzień może jeszcze pojawić się dyskomfort w postaci łzawienia, większej wrażliwości na światło, swędzenie oczu itd. Zaleca się noszenie okularów przeciwsłonecznych i można zażyć środki przeciwbólowe.
Zapewniamy kompleksową opiekę naszego personelu od momentu wstępnych badań i po zabiegu. Usuwanie fragmentów rogówki metodą Lasik nie jest mocno inwazyjne, ale ze względu na czułość narządu wzroku wymaga dużej ostrożności. Pacjent otrzymuje szczegółowe wskazówki dotyczące pielęgnacji operowanego oka przez pierwsze dni.
Warto podkreślić, że wykorzystywana przez naszą klinikę metoda, to okazja do rezygnacji z okularów lub szkieł kontaktowych. Laserowe zabiegi na rogówce oka metodą Lasik poprawiły już komfort życia tysięcy osób na całym świecie, a teraz jest dostępna również w Polsce, dzięki specjalistycznemu sprzętowi używanemu w naszej klinice, a także odpowiednio przeszkolonemu personelowi.
Jeśli mają Państwo pytania dotyczące zabiegu wykonywanego metodą Lasik, zapraszamy do kontaktu z naszą kliniką w Łodzi.