Operacja zaćmy w Łodzi

Zmętnienie soczewki naturalnej znajdującej się w oku człowieka – na tym polega zaćma, choroba, która bezboleśnie i powoli upośledza wzrok, nierzadko doprowadzając do prawie całkowitej utraty widzenia, jeśli w porę nie zareagujemy. W przypadku zaćmy nowoczesna medycyna ma skuteczną metodę leczenia tzw. fakoemulsyfikację – obecnie zdecydowanie najmniej traumatyczną dla oka podczas chirurgicznego jej usuwania z pomocą wibracji ultradźwiękowych. Operacje zaćmy, które wykonujemy prywatnie w naszej łódzkiej klinice okulistycznej, są jednymi z najbezpieczniejszych zabiegów, a uzyskiwane efekty spektakularne – powrót do normalnego funkcjonowania w bardzo krótkim czasie.

Usuwanie i leczenie zaćmy Łódź – procedura przedzabiegowa:

Bardzo ważna uwaga: w sytuacji wystąpienia problemów widzenia na skutek stwierdzonej zaćmy, nie zwlekajmy z decyzją o usunięciu, ponieważ jej „dojrzałe” stadium może grozić powikłaniami, a sama operacja staje się bardziej skomplikowana i nie zawsze gwarantuje powrót dobrego widzenia.

Pierwsza wizyta w naszej klinice to pewnego rodzaju kwalifikacja okulistyczna, podczas której specjalista potwierdza występującą u pacjenta zaćmę, opisuje jej charakter oraz stopień zaawansowania, a także omawia zastosowanie fakoemulsyfikacji. Badanie kwalifikacyjne umożliwia nie tylko rozpoznanie zaćmy, ale również innych występujących chorób oczu. Wykonanie dodatkowych badań diagnostycznych pozwala z kolei ustalić moc soczewki sztucznej niezbędnej dla prawidłowego widzenia. Zgodnie z potrzebą i oczekiwaniami pacjenta dobierany jest także określony rodzaj soczewki. Dlaczego o tym mówimy? Ponieważ możliwości np. soczewki jednoogniskowej to tylko dobre widzenie do dali, a więc wybór odpowiedniej ma znaczenie. Najnowszej generacji soczewki stosowane przez nas podczas operacji zaćmy eliminują późniejszą konieczność stosowania okularów zarówno do dali, jak i do bliży, a przy tym eliminują inne wady wzroku.

Operacja zaćmy Łódź – fakoemulsyfikacja jako metoda operacji

Pacjentom z Łodzi i okolic dotkniętym zaćmą proponujemy wykonanie zabiegu usunięcia zaćmy metodą fakoemulsyfikacji z wykorzystaniem wibracji ultradźwiękowych. Na czym to polega? Operacja zaćmy metodą fakoemulsyfikacji polega na rozbiciu zmętniałej soczewki za pomocą ultradźwięków, a następnie jej usunięciu. Na jej miejsce wszczepia się uprzednio ustalony rodzaj soczewki sztucznej. Po wszczepieniu sztucznej soczewki wewnątrzgałkowej następuje poprawa ostrości wzroku. Sama operacja zaćmy, bez niezbędnych przygotowań, trwa do 20 minut. Zabieg jest bezbolesny przy zastosowaniu znieczulenia specjalnymi kroplami, natomiast poczucie dyskomfortu niwelujemy lekami uspokajającymi. Operację zaćmy można wykonać tylko na jednym oku. Po upływie zazwyczaj 14 dni przystępujemy do operacji drugiego oka. Jeśli rozpoznajesz u siebie objawy zaćmy, zapraszamy do kontaktu z naszą kliniką znajdującą się w miejscowości Łódź.