Profesjonalizm i doświadczenie

Chirurgia okulistyczna Wyrzykowski

Dla każdego z nas zmysły są niezwykle ważnym elementem, który łączy organizm z otoczeniem. Za ich sprawą odbieramy różnorodne bodźce, analizujemy je i tworzymy podstawę do normalnego funkcjonowania. Brak któregokolwiek ze zmysłów burzy ten porządek i nierzadko jesteśmy zdani na innych. Większość odbieranych doznań odczuwamy jednak za sprawą wzroku, a więc można pokusić się o stwierdzenie, że jest to najważniejszy zmysł człowieka.

Narządem, który to umożliwia, jest oko, niezwykle wrażliwy i skomplikowany mechanizm, którym widzimy świat z całą jego złożonością kształtów, kolorów, zmiennością natężenia światła, odległości, położenia i wielu innych bodźców, które wpływają na nasze postrzeganie. Utrata wzroku, bądź jego ograniczenie niesie za sobą destrukcję naszego życia, z którą nie każdy jest w stanie sobie poradzić, a więc warto zadbać o ostrość naszego widzenia.

Okulista w Łodzi

Łódzka Klinika Okulistyczna

Chirurgia Okulistyczna Wyrzykowski jest prywatną kliniką, która od wielu lat zapewnia pacjentom z Łodzi i okolic kompleksową opiekę medyczną w najwyższym standardzie z wykorzystaniem nowoczesnych technologii. Specjalistyczne leczenie, które dedykujemy pacjentowi, ukierunkowane jest na rozwiązanie problemów z widzeniem, zawsze w porozumieniu i zgodnie z jego oczekiwaniami. Jesteśmy do dyspozycji w każdym momencie leczenia, przedstawiamy przebieg procedur medycznych, odpowiadamy na nurtujące pytania i wyjaśniamy wszelkie wątpliwości. Naszą specjalnością jest chirurgia refrakcyjna oraz nowoczesna chirurgia zaćmy.

W ofercie medycznej kliniki okulistycznej funkcjonują metody naprawy wzroku dedykowane różnorodnym schorzeniom, w tym m.in.:

  • laserowa korekcja wad wzroku/laserowa operacja wzroku – korekta lub leczenie nadwzroczności, krótkowzroczności, astygmatyzmu wykonywana jest przez wybitnego specjalistę z zakresu mikrochirurgii oka i pracy laserem. W operacyjnym leczeniu wykorzystywane są metody PRK, LASEK, Epi-lasik, LASIK lub SBK-lasik adekwatne do danego przypadku schorzenia,
  • operacja zaćmy (cataracta) metodą fakoemulsyfikacji – rozbicie zmętniałej soczewki ultradźwiękami, usunięcie i wszczepienie sztucznej soczewki wewnątrzgałkowej według standardów tzw. chirurgii jednego dnia,
  • wszczepianie soczewek fakijnych – inaczej implantacja wewnątrzgałkowej soczewki korygującej wadę wzroku dedykowana głównie pacjentom z wysoką krótkowzrocznością.

Znakomite wyposażenie w postaci nowoczesnego sprzętu oraz bardzo wysokie kwalifikacje personelu medycznego poparte wieloletnim doświadczeniem klinicznym zdobywanym w ośrodkach szpitalnych i uznanych klinikach okulistycznych na całym świecie przekłada się na niezwykle skuteczne, a przede wszystkim bezpieczne leczenie wielu schorzeń oka innowacyjnymi metodami. Naszym zadaniem jest jak najlepsze działanie ukierunkowane na poprawę widzenia oraz ratowanie przed jego utratą.